Sık Sorulan Sorular

 • Organik Göğüs Ucu Balmı vejeteryanlar için uygun mudur?

  Evet. Organik göğüs ucu balmımız vejeteryanlar için uygundur ve vejeteryan derneği logosunu taşıması onaylanmıştır.

 • Organik Göğüs Ucu Balmı hipoalerjenik midir?

  Evet. Organik göğüs ucu balmımızın hipoalerjenik olduğunu doğrulayan testler yaptık.

 • Organik Göğüs Ucu Balmındaki bileşenler tamamen doğal mı?

  Evet. Organik Göğüs Ucu Balmı 100% doğaldır.

 • Organik Göğüs Ucu Balmı Organik sertifikalı mıdır?

  Evet. Organik Göğüs Ucu Balmı, New Mexico Tarım Bakanlığı tarafından 100% USDA organik sertifikasına sahiptir.

 • Organik Göğüs Ucu Balmı Kimler İçin Önerilir?

  Organik Göğüs Ucu Balmı, emziren annelerin hassas göğüs uçlarına ve kuru cildine bakım yapmak için tasarlanmış doğal, bitki bazlı bir içeriğe sahiptir. Kuru, gergin cildi rahatlatmak için hamilelik sırasında da kullanılabilir.

 • Ürünler ile ilgili sorularım olduğunda kiminle iletişime geçebilirim?

  Ürünle ilgili bir sorunuz olduğunda +90 216 527 09 05 nolu telefondan veya [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz. Türkiye dışında yaşıyorsanız, ülkenizdeki distribütörle irtibat kurabilirsiniz.

 • Lansinoh ürünleri garantili midir?

  Lansinoh elektronik ürünlerinin (Tekli Elektrikli Göğüs Pompası ve Çiftli Elektrikli Göğüs Pompası) 2 (iki) yıl garantisi bulunmaktadır. Göğüs pompaları kişisel kullanım ürünleridir. Bu nedenle ambalajı açıldıktan sonra iade edilemez.

  Eğer, ürün garanti belgesinde belirtilen şartlar içindeyse, Lansinoh® bu ürünü tamir edecek veya kendi tercihine bağlı olarak ürünü yenisiyle değiştiricek ve bu değişim, parçalar veya işçilik için ücret almayacaktır.

  Her kadının göğsünü sağma ve emzirme deneyimleri farklıdır. Bu sebeple, Lansinoh, pompa yardımıyla göğsünüzü sağdığınızda süt üretiminizin artacağının garantisini veremez.

 • Lansinoh® HPA® Lanolin’in nasıl etki gösterir?

  Emzirme öğrenilen bir beceridir, eğer hafif bir hassasiyetin ötesine geçen bir meme ağrısı yaşıyorsanız bazı ayarlamalar yapmak gerekebilir. O ayarlamaları yaptıktan sonra rahatlar ve bebeğinizi emzirmenin keyfini yaşarsınız. Bebeğinizin memenizi yanlış kavraması genellikle meme ucunda geçici bir acıya neden olur.

  Lansinoh® HPA® Lanolin Meme Ucu Kremi siz ve bebeğiniz için sakin ve rahat emzirme koşullarını sağlayacaktır. Bu arada Lansinoh® HPA® Lanolin memenizdeki yararların iyileşmesini sağlayacaktır. Lanolin yaranın üzerine kapayarak, dokunun kendi neminin içeride kalmasını ve bu şekilde iyileşmesini sağlar. Nem deri içerisinde muhafaza edilir ve deri kuru bir halden elastik, yumuşak, normal ve sağlıklı durumuna geri döner. Dokusal bir hasar söz konusu olduğunda, kabuklanma olmadan iyileştirir.

 • Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi nedir?

  Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi, toksik olmayan sıcak veya soğuk olmak üzere sürekli olarak kullanılabilen ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olan bir tedavi ürünüdür. Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi aynı zamanda şişme, meme iltihabı durumlarında ve tıkalı kanalların açılmasında kullanılmaktadır. Bu ürün göğüs pompasının pompalama hızını arttırmak için göğüs pompalarıyla birlikte de kullanılabilir.

 • Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi paketini ne zaman atmam gerektiğini nasıl anlayabilirim?

  Paketiniz ne zaman yırtılırsa veya delinirse o zaman atmanız gerekecektir.

 • Angorjman (göğüslerde şişkinlik) neden yaşanır?

  Doğumdan sonraki ilk günlerde, annelerde fazla süt üretimi görülebilir. Bu durum annelerin göğüslerinde şişkinliğe (angorjman) yol açabilir, endişelenmeyin, bu geçici bir durumdur. Bu dönemde daha sık emzirmeniz ya da göğsünüzü sık sağmanız angorjman ile başetmenin en iyi çözümüdür. Bazen angorjmandan dolayı annelerin göğüs uçları içer döner ya da düzleşir, bu durumda bebekler annelerinin göğüs ucunu kavramada zorluk yaşarlar. Bebeğinizin göğüs ucunuzu yeterince kavrabilmesini sağlamak için Lansinoh Latch Assist’i kullanabilirsiniz.

 • Bebeğimi emzirmek istediğimde göğsümde jel vardı? Bu jel nedir?

  Lansinoh’un göğüs pedlerinin emici olma nedeni, ince bir toz halindeki süper emici polimerleri (SEP) içermesidir. Süt akmaya başladığında toz, jel haline dönüşür ve bunun sonucunda kuru kalırsınız. Eğer göğsünüzde jel olduğunu fark ettiyseniz, muhtemelen bu pedteki bir yırtıktan sızan bir jeldir veya ped uzun süreli kullanım sebebiyle aşırı miktarda sütle dolmuştur. Bu durum büyük bir emişten sonra veya pedi uzun saatler giydikten sonra olabilir. Tecrübe ettiğiniz durumu engellemek istiyorsanız bir seçeneğiniz mevcut; sık ped değiştirmek. Pedlerimiz çok emici olduğu için fazla sızıntı olmadığını düşünebilirsiniz ancak bazen çok yüksek miktarda süt sızıntıları pedi doyurabilir. Pedinizin yırtılması sonucu polimer jelin cildinize dokunmuş olması da bir olasılıktır.

 • Lansinoh® Anne Sütü Saklama Poşetleri’ne Lansinoh® göğüs pompalarından pompalama yapılabilir mi?

  Lansinoh® Anne sütü Saklama Poşetleri çift fermuarlı kapatma sistemine sahip olduğu için, bir göğüs pompasına direkt olarak monte edilemez. Ancak siz kendi eliniz ile poşeti pompaya yanaştırarak poşeti direkt olarak doldurabilirsiniz.

 • Lansinoh® Biberonları ısıtmak için biberon ısıtıcıları üretiyor musunuz?

  Şu anda biz bir Lansinoh olarak biberon ısıtıcısı üretmiyoruz ve sütünüzü bir kapta benmari usulü ısıtmanızı öneriyoruz. Anne sütünü biberona doldurup, biberonu ılık su bulunan bir tencereye yerleştirerek de sütünüzü istediğiniz sıcaklığa getirebilirsiniz.

 • Lansinoh® Biberon ve NaturalWave™ Biberon Emzikleri hangi materyalden üretilir?

  Lansinoh® Biberon şişesi ve kapağı anne sütü saklamak için güvenli BPA ve BPS içermeyen polipropilenden (PP) üretilir. NaturalWave™ Bberon Emzik’i ise % 100 silikondan imal edilmiştir.

 • Lansinoh® Biberon ve NaturalWave™ Biberon Emzikleri BPA ve BPS içeriyor mu?

  Lansinoh® Biberon ve NaturalWave™ Biberon Emzikleri BPA ve BPS içermez.

 • BPA ve BPS nedir? Biberon alırken neden BPA ve BPS içermeyen bir biberon almalıyım?

  BPA (Bisfenol-A) polikarbonat bazlı plastik üretiminde plastikleri ısıya ve ışığa dirençli kılmak için kullanılan, plastiklere parlaklık veren kimyasal maddedir. Çeşitli çalışmalar BPA ile kanser, depresyon, tip 2 diyabet, kalp hastalığı ve diğer rahatsızlıklar arasında bir bağlantı olduğunu ortaya koymaktadır. BPA’nın özellikle östrojen hormonunu üzerinde olumsuz etkileri olduğu ortaya konmuştur.* Bu sebeple birçok devlet BPA’nın biberon üretiminde ve diğer ürünlerde kullanılmasını yasaklamıştır.

  BPS (Bisfenol-S), yapı ve özellik itibariyle BPA ile benzerdir. BPS de polikarbonat bazlı plastikleri ısıya ve ışığa karşı duyarlı kılan bir maddedir. Ancak BPS’nin de özellikle östrojen hormonunun yapısını bozduğu ve yeterli derecede güvenli olmadığına dair araştırmalar mevcuttur. Buna rağmen BPS’nin şu anda bebek biberonları ve benzeri ürünlerin üretiminde kullanılmasını yasaklayan bir prosedür bulunmamaktadır.

  Hiçbir Lansinoh ürünü BPA ve BPS içermemektedir.

  *Viñas, R., & Watson, C. S. (2013). Bisphenol S Disrupts Estradiol-Induced Nongenomic Signaling in a Rat Pituitary Cell Line: Effects on Cell Functions. Environmental Health Perspectives, 121(3), 352–358. doi:10.1289/ehp.1205826

 • Lansinoh® Biberon ve NaturalWave™ Biberon Emzikleri’nin diğer biberonlardan farkı nedir?

  Lansinoh® Biberon ve NaturalWave™ Biberon Emzikleri, Lansinoh’un yeni sağ-sakla-besle çözümlerden birisidir. Lansinoh® Biberonları’nda göğüs pompasıyla sağmış olduğunuz anne sütünü saklayabilir, daha sonra bebeğinizi bu süt ile besleyebilirsiniz.

  Lansinoh® Biberonları, Lansinoh’un tüm göğüs pompaları ile uyumludur (Manuel Göğüs Pompası, Tekli Elektrikli Göğüs Pompası ve Çiftli Elektrikli Göğüs Pompası). Lansinoh® NaturalWave™ Biberon Emziği, bebeklerin anne memesinde uygulamış olduğu doğal peristaltik emme hareketini emzik üzerinde uygulamalarına olanak tanır. Bu sayede bebeklerin emzirmeden biberona ve biberondan emzirmeye geçişi kolaylaşır.* Ayrıca Lansinoh® NaturalWave™ Biberon Emziği bebeklerin doğal çene ve ağız gelişimini de desteklemektedir.

  Lansinoh® Biberonları gıda saklamak için güvenli BPA ve BPS içermeyen polipropilenden, Lansinoh® NaturalWave™ Biberon Emziği ise yüzde yüz silikondan üretilmiştir.

  Lansinoh® NaturalWave™ Biberon Emziği’ndeki AVS™ hava giriş sistemi teknolojisiyle, biberonun içine hava girer ve koliğin potansiyel sebebi olan hava yutma nedeni engellenmiş olur.

  Lansinoh® Biberonları’nı geniş ağızı sayesinde doldurmak ve temizlemek oldukça kolaydır. Koruyucu kapak ile akıtmaz ve hijyen sağlanır. Ergonomik tasarımıyla bebeğinizi konforlu bir şekilde beslenmeyebilirsiniz. Biberon emziğinin üstündeki dikey şeritler, emziğin yapısını güçlendirir ve daralmaları engeller. Geniş ve kalın dokulu tabanı sayesinde kolay kavrama ve etkim emiş desteklenir.

  Lansinoh® Biberon ve NaturalWave™ Biberon Emzikleri10 anneden 9’u tarafından tavsiye edilmektedir.**

  *Woolridge et al, Key findings: “How Breast-fed Babies bottle-feed” Leeds Ultrasound Imaging Study 2 (LUIS-2) May 2011

  **Aralık 2013 tarihinde bağımsız bir kurumun yaptığı araştırmada 107 İngiliz annenin Lansinoh Tekli Elektrikli Göğüs Pompası’nı değerlendirmeleri baz alınmıştır.

 • AVS™ Hava Giriş Sistemi nedir?

  AVS™ Hava Giriş Sistemi sayesinde Lansinoh® NaturalWave™ Biberon’un içine hava girişi sağlanır. Bu sayede süt, biberondan kesintisiz akabilir. Bebek biberondaki sütü içerken dışardan hava yutmaz. Böylece kolik sancısının potansiyel sebebi olan hava yutma azaltılmış olur.

 • NaturalWave™ Biberon Emzikleri’nde akış hızı seçenekleri nedir?

  Lansinoh® NaturalWave™ Biberon Emzikleri’nin bebeğinizin ihtiyaçlarına bağlı olarak yavaş, orta ve hızlı akış seçenekleri bulunmaktadır.

 • Hangi emziğin yavaş, orta ya da hızlı olduğunu anlamanın bir yolu var mı?

  Lansinoh® NaturalWave™ Biberon Emzikleri’nin alt kenarında yavaş akışlı emzik için ” 2S” , orta akışlı emzik için “3M”, hızlı akışlı emzik için ise ” 4L” yazısını görebilirsiniz.

 • Lansinoh® NaturalWave™ Biberon Emziklerini temizlemek için emzik fırçası kullanabilir miyim?

  Evet, Lansinoh® Naturalwave™ Biberon Emziği’ni fırça ile temizleme işlemini nazik bir şekilde yapmalısınız ve temizlik sırasında fırçanın delikten geçmemesine özen göstermelisiniz. Çünkü emziğin ağız kısmı küçüktür bu nedenle fırça silikona zarar verebilir. Ayrıca emzikleri, ılık sabunlu suda bekletip, bol su ile durulayarak veya bulaşık makinesinin üst rafına yerleştirerek yıkayabilirsiniz.

 • Lansinoh® Biberon ve NaturalWave™ Biberon Emzikleri’ni kaynar suda sterilize edebilir miyim?

  Lansinoh® Biberon ve NaturalWave™ Biberon Emziklerini ilk kullanımdan önce 5 dakika boyunca su içerisinde kaynatarak sterilize edebilirsiniz. Bu sırada kapta yeterli su olduğundan ve su içerisinde yüzen farklı parçaların ısıtma kabına temas etmediğinden emin olunuz. Çünkü ısıtma kabına temas eden emzikler veya biberon parçaları eriyebilir. Daha sonraki sterilizasyonlarınızı kaynamış, altı kapatılmış suda biberon parçalarını ve silikon emziği 5 dakika bekleterek yapabilirsiniz.

 • Lansinoh® Biberondaki sütü mikrodalgada ısıtırken, biberonun kapağının kapatmalı mıyım?

  Bebeğe verilecek özellikle anne sütü dahil hiçbir sıvının mikrodalga fırında ısıtılmasını tavsiye etmiyoruz. Çünkü mikrodalga fırın anne sütünün besin değerine zarar verebilecek sıcaklık yoğunlaşmaları yaratabilir. Fakat siz ısıtma işlemini mikrodalga fırında yapmayı tercih ettiyseniz, ısıtma işlemi sırasında biberonun kapağını kesinlikle kapatmayınız.

 • Lansinoh® NaturalWave™ Biberon Emzikleri geniş boyunlu mudur?

  Lansinoh® Natural Wave™ Biberon Emziği geniş boyunlu bir emziktir.

 • Lansinoh® NaturalWave™ Biberon Emziği diğer biberonlar ile uyumlu mudur?

  Lansinoh® NaturalWave™ Biberon Emziği, Lansinoh® Momma® Biberonları için tasarlanmıştır. Diğer geniş ağızlı biberonlarla kullanılması tavsiye edilmemektedir. Çünkü Lansinoh® NaturalWave™ Biberon Emziği farklı markalı biberonlar ile kullanımı test edilmemiştir.

 • Lansinoh® NaturalWave™ Biberon Emziğinin hangi sıklıkta değiştirilmesi gerekir?

  Biberonunuzu her kullanmadan önce emzikte yırtık veya aşınma olup olmadığını kontrol etmeniz önerilir. Ayrıca emzik ucundaki kullanıma bağlı deformasyonlardan dolayı biberon emziğinizin 7 haftada bir değiştirilmesi önerilmektedir. Eğer silikon emziğin yırtıldığı veya herhangi bir şekilde bebeğin beslenmesiyle ilgili uygun olmayan bir durum teşkil ettiği fark edilirse o emziğin kullanılmaması gerekmektedir. Ayrıca emziği doğrudan güneş ışığına ya da aşırı ısıya maruz bırakmayınız.

 • Lansinoh® Biberon ve NaturalWave™ Biberon Emziklerini nereden temin edebilirim?

  Lansinoh® Biberon ve NaturalWave™ Biberon Emziklerini tüm eczanelerden, seçkin bebek mağazalarından ve güvenilir e-ticaret sitelerinden temin edebilirsiniz. Eğer istediğiniz Lansinoh ürünü eczacınızın rafından yoksa, eczacınızdan ecza deposundan siperiş etmesini rica edebilirsiniz. Böylelikle sipariş ettiğiniz ürün size kısa sürede eczacınız tarafından temin edilebilir.

 • Bebeğimi ne zaman biberon ile tanıştırmalıyım?

  Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve T.C. Sağlık Bakanlığı bebeklerin ilk 6 ay sadece anne sütü, 2 yaşına kadar da ek gıdalarla birlikte anne sütü almasını tavsiye etmektedir. Bebeklerin en doğru beslenme şekli annelerini emmeleridir. Fakat farklı sebeplerden dolayı anne bebeğinden uzakta kalmak durumunda olduğunda biberon ile sağmış olduğu anne sütünü çocuğuna verebilmektedir.

  Bebekler emmeyi anne memesinde öğrenir. Bebeklerin emme düzeni ise dünyaya geldikten sonraki 6.hafta içinde düzene girer. Bu sebepten dolayı biberonun minimum 6 haftalığın üstündeki bebeklere tanıtılması önerilmektedir.

 • Lansinoh® Biberonları Lansinoh göğüs pompaları ile uyumlu mudur?

  Lansinoh® Biberonları Lansinoh’un tüm göğüs pompaları ile uyumludur. Göğüs pompası ile sağmış olduğunuz sütü göğüs pompası ambalajının içinden çıkan kapama diski ile kapatabilir, bebeğinizin ihtiyacı olduğunda biberona emziği monte ederek bebeğinizin önceden sağmış olduğunuz sütünüzle beslenmesini sağlayabilirsiniz.

 • Lansinoh® Manuel Göğüs Pompası’nı bulaşık makinesinde yıkamak uygun mudur?

  Lansinoh® Manuel Göğüs Pompası’nın göğüs yastığı, şişeleri, pompa kolu, şişe standı bulaşık makinesinin üst sepetinde yıkanabilir. Temizleme sırasında çözücü ya da aşaındırıcı madde kullanmayın ve bulaşık makinesinde yıkandıktan sonra sıcak ve temiz su ile durulayın. Beyaz valf, silikon diyafram, bağlantı pimi ve ComfortFit™ göğüs yastığı da bulaşık makinesinde yıkanabiliyor olmasına rağmen, kullanım ömürlerini uzatmak ve kaybolmalarını önlemek için elde yıkamanızı önerilmektedir. Yıkama sonrasında tüm parçaların temiz bir havlu üzerinde kurumasını bekleyiniz.

 • Lansinoh® Manuel Göğüs Pompası kaynar suda sterilize edilebilir miyim?

  Lansinoh® Manuel Göğüs Pompası parçalarının ilk sterilizasyonunu suyun içerisinde 10 dakika boyunca kaynatarak yapabilirsiniz. Kaynatma kabının içerisinde yeterli su olduğundan ve pompanın tüm parçalarının suda serbestçe yüzdüğünden, kaba temas etmediğinden emin olunuz. Aksi taktirde göğüs pompası parçaları eriyebilir. Daha sonraları kaynamış ve altı kapatılmış sıcak suda 5 dakika bekleterek sterilizasyonu sağlayabilirsiniz.

 • Lansinoh® Manuel Göğüs Pompası BPA ve BPS içeriyor mu?

  Lansinoh® Manuel Göğüs Pompası ve parçaları BPA ve BPS içermeyen anne sütü saklamaya uygun polipropilen (PP) plastikten üretilmiştir.

 • BPA VE BPS nedir? Emzirmeyle alakalı bir ürün alırken neden bunları içermeyen bir ürün almalıyım?

  BPA ya da Bisfenol-A, polikarbonat bazlı plastiklere parlaklık kazandırmak, onları ısıya duyarlı kılmak üzere kullanılan bir kimyasal maddedir. Yapılan araştırmalar BPA’nın çocuklarda östrojen hormonunu taklit ederek erken cinsel olgunlaşmaya neden olduğu, büyüme ve davranış bozukluklarına yol açtığını gösteriyor. Bunun yanında kanser, diyabet ve kalp damar hastalıkları riskini arttırdığı bilinmektedir. Çeşitli çalışmalar BPA’nın çocuklarda östrojen hormonunu taklit ederek erken cinsel olgunlaşmaya neden olduğu, büyüme ve davranış bozukluklarına yol açtığını gösteriyor. Bunun yanında kanser, diyabet ve kalp damar hastalıkları riskini arttırdığı bilinmektedir.

  2011 yılı Haziran ayında Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, bebek sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri nedeniyle, AB ile paralel olarak, bebek beslenmesinde kullanılan polikarbonat malzemelerin üretiminde Bisfenol A’nın (BPA) kullanımını yasakladı. Bunun üzerine içeriğinde BPA bulunan plastik biberonlar piyasadan toplatıldı. Birçok marka ambalajlarında BPA içermediklerini belirtti.

  BPS veya Bisfenol-S, BPA’nın farklı bir kimyasal formu ve  hormonlar üzerinde BPA ile benzer etki gösterip büyüme ve gelişmeyi olumsuz etkilemekte, ileride davranış bozukluğuna neden olabilmektedir. Buna rağmen BPS’nin şu anda bebek biberonları ve benzeri ürünlerin üretiminde kullanılması serbesttir.

  Lansinoh’un birinci önceliği güvenlik olduğu için hiçbir Lansinoh ürünü BPA ve BPS içermemektedir.

 • Lansinoh® Manuel Göğüs Pompası hangi ham maddeler ile üretilir?

  Manuel Göğüs Pompası parçaları polipropilen ve silikon gibi hammaddeler kullanılarak üretilmiştir.

 • Lansinoh® Manuel Göğüs Pompası için kullanılabilecek daha büyük göğüs yastığı var mıdır?

  Evet, Lansinoh® Manuel Göğüs Pompası standart ComfortFit™ göğüs yastığı içermektedir, ancak daha büyük bir ölçüde göğüs yastığına ihtiyaç duyuyorsanız [email protected] e-posta adresinden veya 0216 527 09 05 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • Lansinoh® Manuel Göğüs Pompası’nın emme gücü nedir?

  Lansinoh® Manuel Göğüs Pompası 290 mmHg’yi aşmayacak şekilde tasarlanmıştır. Easy-ExpressTM pompa kolu sayesinde vakum gücünü konforunuza uygun olarak kendiniz ayarlayabilirsiniz.

 • Lansinoh® Manuel Göğüs Pompası’nın garantisi var mıdır?

  Lansinoh® Manuel Göğüs Pompası elektrikli bir ürün olmadığı için garanti kapsamında değildir. Lansinoh olarak müşterilerimize en kaliteli ürünleri sunmaya özen gösteriyoruz. Eğer ürünlerimizde herhangi bir sorun ya da kusur ile karşılaşırsanız lütfen bize [email protected] e-posta adresi veya 0216 527 09 05 numaralı telefondan ulaşın. Sorununuzu en kısa süre içerisinde çözmek için sizinle birlikte hareket edeceğiz.

 • Lansinoh® Çiftli Elektrikli Göğüs Pompası kullanırken hangi ayarları özelleştirebilirim?

  Lansinoh® Çiftli Elektrikli Göğüs Pompası, bebeğin doğal beslenme modelini taklit etmek için tasarlanmıştır. Uyarı ve sağım fazı olmak üzere iki aşamadan oluşmaktadır. Uyarı fazında, anne göğsü hızlı bir ritim ile uyarılarak süt akışı başlatılır. Sağım fazında ise daha yavaş ritimlerde ve daha derin bir vakum gücü uygulanarak süt anne göğsünden boşaltılır. ‘Faz’ geçiş düğmesi iki faz arasında kolaylıkla geçiş yapmanızı sağlar. Sağım fazında üç farklı sağım stilinden birini seçebilir ve 8 farklı vakum seviyesinden kendinize uygun olanı seçerek sütünüzü sağabilirsiniz.

 • Lansinoh® Çiftli Elektrikli Göğüs pompa sağım fazındayken uyarı fazına geri dönebilir miyim?

  Evet ‘faz’ geçiş düğmesini kullanarak 2 faz arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz.

  Açıldığında, Lansinoh® Çiftli Elektrikli Göğüs Pompası otomatik olarak uyarı fazında başlatır ve 2 dakika boyunca bu fazda kalır ve otomatik olarak sağım fazına geçişi sağlar. Eğer otomatik ayardan 2 dakikadan önce ayrılmak isterseniz faz düğmesine basarak sağım fazına geçebilirsiniz. Aynı şekilde, pompalama sırasında sağım fazından, uyarı fazına dönmek isterseniz, faz geçiş düğmesine bastığınızda pompa uyarı fazına geri döner.

 • Uyarı fazında sağma işlemi bittikten sonra çiftli elektrikli göğüs pompası hangi vakum ayarına döner?

  Uyarı fazı, anne ‘faz’ geçiş düğmesini kullanarak sağım fazına geçme kararı vermedikçe iki dakika sürer. Ancak pompa sağım fazına geçtikten sonra aşağıdaki ayarlarda çalışır.

  Sağım stili: 2

  Vakum seviyesi: 3

  Anne bundan sonra istediği sağım stilini ve vakum seviyesini ayarlayabilir, ister seviyeyi arttırır isterse de düşürür.

 • Lansinoh® Çiftli Elektrikli Göğüs Pompası’nın bir dakika içerisindeki ritmi nedir?

  Pompa uyarı fazında 87-125 devir/dk, sağım fazında 37-95 devir/dk ritim ile çalışır.

 • Lansinoh® Çiftli Elektrikli Göğüs Pompası’nın vakum gücü aralığı nedir?

  Pompa ortalaması uyarı fazında 55-140 mmHG/saniye, sağım fazında ise 80-220 mmHG/saniyedir. Sekiz farklı vakum düzeyi ve üç farklı sağım stili vardır. Anne rahatını ve konforunu gözetmek suretiyle istediği seçenekleri seçebilir.

 • Lansinoh® Çiftli Elektrikli Göğüs Pompası’nın maksimum süt akışı için ideal bir ayarı var mı?

  Bu ayar her kadın için farklılık göstermektedir. Her anne göğüs pompasına farklı yanıt verdiği için ideal bir ayarın varlığından söz edilemez. Ancak Çiftli Elektrikli Göğüs Pompası’nı bebeğin doğal beslenme modelini taklit etmek için tasarladık. Konfor sağlamak ve süt üretimini maksimize etmek için optimum pompalama ayarlarını oluşturduk. Biz, annelerin kendilerine en uygun pompalama yöntemini bulmaları için üç farklı sağım stilini de denemelerini ve kendilerine en uygun olanı seçmelerini tavsiye ederiz.

  “- ” ve “+” düğmelerini kullanarak kendileri için en rahat ve en uygun vakum seviyesini seçebilirler.

 • Çiftli Elektrikli Göğüs Pompası’nda 3 farklı sağım stili ne anlama geliyor?

  Her annenin ideal olarak sütünü sağmak için farklı ritim seçeneklerine ihtiyacı vardır. Bu nedenle annelerin farklı ihtiyaçlarına uygun olarak 3 farklı sağım stili sunduk. Sağım stili düğmesine basarak farklı sağım stilllerini deneyebilirsiniz. Annelere en rahat oldukları stili belirlemek için pompanın tüm ayarlarını denemelerini öneriyoruz.

 • Lansinoh® Çiftli Elektrikli Göğüs Pompası parçalarını bulaşık makinesinde yıkamak güvenli mi?

  Lütfen dikkat : Boruyu ve konektörü veya beyaz pompa konektörünü asla yıkamayınız.

  Boru ve konektor parçaları hariç, tüm parçaları bulaşık makinesi ile yıkayabilirsiniz.

  Ama biz beyaz valfleri ve diyafram kısmını her zaman yavaşça elle yıkamanızı tavsiye ederiz. Çünkü sert deterjanlardan kaynaklanan yırtık ve ezikler, pompanın performansını etkileyebilir.

  Boru ve bağlantı parçaları ve göğüs yastığı hariç, tüm pompa parçaları sterilize edilebilir. Tüm pompa parçalarının kullanılmadan önce tamamen kuru olduğundan emin olunuz.

 • Diğer markaların parçalarını Lansinoh® Çiftli Elektrikli Göğüs Pompası’nda kullanabilir miyim?

  Lansinoh® Çiftli Elektrikli Göğüs Pompası bileşenleri özellikle kalite ve etkinliği en üst düzeye ulaştırmak için tasarlanmıştır. Biz başka pompaların yedek parçalarının pompamızda kullanılmasını tavsiye etmiyoruz. Çünkü bu pompanızın performansını etkileyebilir. Ayrıca bizim pompamız ile başka bir pompanın parçalarını kullanmanız garantinizi geçersiz hale getirecektir.

 • Çiftli Elektrikli Göğüs Pompası’nda önceki modellerinden parçalar kullanabilir miyim?

  Ne yazık ki, Çiftli Elektrikli Göğüs Pompası’nın parçaları önceki modelleri ile değiştirebilir değildir. Parçaları yenilenmiştir.

 • 2’si 1 Arada Elektrikli Göğüs Pompası ile sağılan sütü direkt olarak bebeğime verebilir miyim?

  2’si 1 Arada Elektrikli Göğüs Pompası, geniş boyunlu biberon ve NaturalWave™ biberon emziği içererek yeni, sağ-sakla-besle çözümümüzün bir parçası olmuştur. Anne, verilen sızdırmazlık diskini kullanarak anne sütünü saklayabilir ve NaturalWave™ biberon emziğini takarak bebeğini sağılan anne sütü ile besleyebilir.

 • Lansinoh® Çiftli Elektrikli Göğüs Pompası pille çalışır mı?

  Evet, pompayı çalıştırmak için 6 adet AA pil (pakete dahil değildir) veya AC Adaptör (pakete dahildir) kullanabilirsiniz. Biz sadece alkalin pil kullanımını tavsiye ediyoruz, şarj edilebilir pilleri kullanmak cihazınıza zarar verebilir.

  Lütfen eski ve yeni pilleri harmanlamayınız ve tüm pilleri aynı zamanda değiştiriniz. Piller pompaya takılı da olsa AC adaptörü bağlıyken, pompa AC adaptörünü güç kaynağı olarak kullanacaktır.

 • Çiftli elektrikli göğüs pompası bir pil seti ile ne kadar çalışır?

  Pompa 6 adet AA alkalin pil ile yaklaşık 2 saat çalışabilir.

 • Çiftli elektrikli göğüs pompası ile Lansinoh® anne sütü saklama poşeti’ne doğrudan sağım yapabilir miyim?

  Evet, Lansinoh® Anne Sütü Saklama Poşeti’nizin üzerinde beyaz çiçekler ve logonun üstünde beyaz bir çizgi varsa poşetinizi sağım setinize yerleştirebilirsiniz.

 • Lansinoh® Çiftli Elektrikli Göğüs Pompasının piyasada mevcut olan diğer pompa markaları ile farkı nedir?

  Lansinoh® Çiftli Elektrikli Göğüs Pompası, kapalı bir sistem olarak tasarlanmıştır. Bu sistem anne sütünün tüp veya motorda birikmesini engeller. Bu durum anne sütünü daha hijyenik ve bebek için daha güvenli hale getirir. Havadan kirleticilerin, bakterilerin girmesini ve tüpün nemli ortamında küf oluşumunu engeller.

  Ayrıca, pompamız piyasadaki 3 farklı sağım stili sunan tek pompadır.

 • Çiftli elektrikli göğüs pompası ile Lansinoh® tekli elektrikli pompa arasındaki fark nedir?

  Lansinoh® Çiftli Elektrikli Göğüs Pompası annelere her iki memeyi aynı anda sağma imkanı ve zamandan tasarruf sağlar. Ayrıca tekli elektrikli pompa olarak da kullanılabilir. Pompanın içerisinde annelerin tercih ettikleri ayarları ve seçilen faz ile ilgili bilgileri, pompalama tarzını ve emme seviyesini kolayca gösteren bir LCD ekran bulunuyor. Ekran, kullanılan güç seçeneğinin (pil veya şebeke) yanı sıra pompalamada harcanan süreyi görüntüler.

  Lansinoh® Çiftli Elektrikli Göğüs Pompası ayrıca üç farklı sağım stili ve 8 farklı vakum düzeyi arasından bir seçim yapma olanağı sunar. Lansinoh® Tekli Elektrikli Göğüs Pompası ise 6 farklı vakum düzeyi arasından bir seçim yapma olanağı sunar.

 • Lansinoh® çiftli elektrikli göğüs pompası kapalı bir sistem midir?

  Evet, tüm Lansinoh elektrikli pompalar kapalı sistemleri ile hijyen sağlayan bir tasarıma sahiptir. Pompa özel olarak tasarlanmış diyafram ve diyafram kapağı sayesinde sütün boruya ve pompaya kaçışı tamamen engellenmiştir. Bu hijyenik açıdan çok önemlidir. (yoğunlaşma ve/veya sütü tüpe biriktirme küf ve bakteri üremesine, birikmesine neden olabilir.)

 • Yanlışlıkla çiftli elektrikli göğüs pompası hortumunu yıkarsam tekrar kullanmaya devam edebilir miyim?

  Göğüs pompalarının hortumu yıkamanıza gerek yoktur. Çünkü sağılan süt, hortum ile temas etmez. Eğer hortumu yanlışlıkla yıkadıysanız, diyafram kapağını hortumdan ayırın ve hortum içerisindeki nemin ortadan kalktığından emin olmak için pompayı bir kaç dakika çalıştırın. Eğer su damlacıkları veya herhangi bir küf fark ederseniz, hemen hortumu atarak müşteri hizmetlerinden yeni bir hortum talep ediniz.

 • Çiftli elektrikli göğüs pompada sağma işlemini ne zaman durduracağımı nasıl bilebilirim?

  Pompalama seansı sona erdiğinde, süt akışınız yavaşlayarak durmaya başlayacaktır bu süreçte memenizin yumuşak ve boş olduğunu hissedeceksiniz. Bir meme asla tam anlamıyla boş olmaz ama memenizin yumuşaması durumu verdiğiniz sütün bu seans için yeterli olduğunu ve durmanızın gerektiğini belirtmek için vücuttan verilen bir mesajdır.

 • Lansinoh® Çiftli Elektrikli Göğüs Pompası’nın garanti koşulları nedir?

  Lansinoh® Çiftli Elektrikli Göğüs Pompası’nın garantisi satın alındığı tarihten itibaren 2 yıldır. Bu dönem içerisinde herhangi bir sorun yaşarsanız, müşteri hizmetleri ekibi ile irtibata geçin. Müşteri Hizmetleri servisimiz yedek parça veya herhangi bir konuyla alakalı sorununuzu çözmeye yardımcı olacaktır.

 • Lansinoh® Tekli Elektrikli Göğüs Pompası kullanırken hangi ayarları özelleştirebilirim?

  Lansinoh® Tekli Elektrikli Göğüs Pompası, bebeğin doğal beslenme modelini taklit etmek için tasarlanmıştır. Uyarı ve sağım fazı olmak üzere iki aşamadan oluşmaktadır. Uyarı fazında, anne göğsü hızlı bir ritim ile uyarılarak süt akışı başlatılır. Sağım fazında ise daha yavaş ritimlerde ve daha derin bir vakum gücü uygulanarak süt anne göğsünden boşaltılır. ‘Faz’ geçiş düğmesi iki faz arasında kolaylıkla geçiş yapmanızı sağlar. Sağım fazında üç farklı sağım stilinden birini seçebilir ve 6 farklı vakum seviyesinden kendinize uygun birini seçerek sütünüzü sağabilirsiniz.

 • Uyarı fazında sağma işlemi bittiğinde Tekli Elektrikli Göğüs Pompası hangi vakum ayarına döner?

  Uyarı fazı, anne ‘faz’ geçiş düğmesini kullanarak sağım fazına geçme kararı vermedikçe iki dakika sürer, ancak pompa sağım fazına geçtikten sonra aşağıdaki ayarlarda çalışır. Her iki fazda da başlangıç emiş gücü 1. seviyededir ve anneler bunu 6. seviyeye kadar arttırabilir.

 • Tekli Elektrikli pompa sağım fazındayken uyarı fazına geri dönebilir miyim?

  Evet, ‘faz’ geçiş düğmesini kullanarak 2 faz arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz.

  Açıldığında, Tekli Elektrikli Göğüs Pompası otomatik olarak uyarı fazında başlatır ve 2 dakika boyunca bu fazda kalır ve otomatik olarak sağım fazına geçişi sağlar. Eğer otomatik ayardan 2 dakikadan önce ayrılmak isterseniz faz düğmesine basarak sağım fazına geçebilirsiniz. Aynı şekilde, pompalama sırasında sağım fazından uyarı fazına dönmek isterseniz, faz geçiş düğmesine bastığınızda pompa uyarı fazına geri döner.

 • Uyarı fazında sağma işlemi bittiğinde Tekli Elektrikli Göğüs Pompası hangi vakum ayarına döner?

  Uyarı fazı, anne ‘faz’ geçiş düğmesini kullanarak sağım fazına geçme kararı vermedikçe iki dakika sürer, ancak pompa sağım fazına geçtikten sonra aşağıdaki ayarlarda çalışır. Her iki fazda da başlangıç emiş gücü 1. seviyededir ve anneler bunu 6. seviyeye kadar arttırabilir.

 • Lansinoh® Tekli Elektrikli Göğüs Pompası’nın maksimum süt akışı için ideal bir ayarı var mıdır?

  Bu ayar her kadın için farklılık göstermektedir. Her anne göğüs pompasına farklı yanıt verdiği için ideal bir ayarın varlığından söz edilemez. Anneler “- ” ve “+” düğmelerini kullanarak kendileri için en rahat ve en uygun yöntemi seçebilirler.

 • Lansinoh® Tekli Elektrikli Göğüs Pompası parçalarını bulaşık makinesinde yıkamak güvenli midir?

  Lütfen dikkat: Boruyu veya beyaz pompa konektörünü asla yıkamayınız. Boru ve konektor parçaları hariç, tüm parçaları bulaşık makinesi ile yıkayabilirsiniz ama biz beyaz valfleri ve diyafram kısmını her zaman yavaşça elle yıkamanızı tavsiye ederiz. Çünkü sert deterjanlardan kaynaklanan yırtık ve ezikler, pompanın performansını etkileyebilir.

  Boru ve bağlantı parçaları ve sağma minderi hariç, tüm pompa parçaları, üreticinin talimatlarına göre buharla sterilize edilebilir.

  Tüm pompa parçalarının kullanılmadan önce tamamen kuru olduğundan emin olunuz.

 • Diğer markaların parçalarını Lansinoh® Tekli Elektrikli Göğüs Pompası için kullanabilir miyim?

  Lansinoh® Tekli Elektrikli Göğüs Pompası parçaları özellikle kalite ve etkinliği en üst düzeye ulaştırmak için tasarlanmıştır. Biz başka pompaların yedek parçalarının pompamızda kullanılmasını tavsiye etmiyoruz. Çünkü bu pompanızın performansını etkileyebilir. Ayrıca, bizim pompamız ile başka bir pompanın parçalarını kullanmanız garantinizi geçersiz hale getirecektir.

 • Lansinoh® Tekli Elektrikli Göğüs Pompası pille çalışır mı?

  Evet, pompayı çalıştırmak için 6 adet AA pil (pakete dahil değildir) veya AC Adaptör (pakete dahildir) kullanabilirsiniz. Biz sadece alkalin pil kullanımını tavsiye ediyoruz, şarj edilebilir pilleri kullanmak cihazınıza zarar verebilir.

  Lütfen eski ve yeni pilleri harmanlamayınız ve tüm pilleri aynı zamanda değiştiriniz. Piller pompaya takılı da olsa AC adaptörü bağlıyken, pompa AC adaptörünü güç kaynağı olarak kullanacaktır.

 • Tekli pompayı kullanarak Lansinoh® Anne Sütü Saklama Poşeti’ne doğrudan sağım yapabilir miyim?

  Evet, Lansinoh® Anne Sütü Saklama Poşeti’nizin üzerinde beyaz çiçekler ve logonun üstünde beyaz bir çizgi varsa poşetinizi sağım setinize yerleştirebilirsiniz.

 • Lansinoh® Tekli Elektrikli Göğüs Pompası kapalı bir sistem midir?

  Evet, tüm Lansinoh elektrikli pompalar kapalı sistemleri ile hijyen sağlayan bir tasarıma sahiptir. Pompa özel olarak tasarlanmış diyafram ve diyafram kapağı sayesinde sütün boruya ve pompaya kaçışı tamamen engellenmiştir. Bu hijyenik açıdan çok önemlidir. (yoğunlaşma ve/veya sütü tüpe biriktirme küf ve bakteri üremesine, birikmesine neden olabilir.)

 • Yanlışlıkla Tekli Elektrikli Göğüs Pompası’nın hortumunu yıkarsam tekrar kullanmaya devam edebilir miyim?

  Göğüs pompalarının hortumu yıkamanıza gerek yoktur. Çünkü sağılan süt, hortum ile temas etmez. Eğer hortumu yanlışlıkla yıkadıysanız, diyafram kapağını hortumdan ayırın ve hortum içerisindeki nemin ortadan kalktığından emin olmak için pompayı bir kaç dakika çalıştırın. Eğer su damlacıkları veya herhangi bir küf fark ederseniz, hemen hortumu atarak müşteri hizmetlerinden yeni bir hortum talep ediniz.

 • Tekli Elektrikli Göğüs Pompası’nda sağma işlemini ne zaman durduracağımı nasıl bilebilirim?

  Pompalama seansı sona erdiğinde süt akışınız yavaşlayarak durmaya başlayacaktır bu süreçte memenizin yumuşak ve boş olduğunu hissedeceksiniz. Bir meme asla tam anlamıyla boş olmaz ama memenizin yumuşaması durumu verdiğiniz sütün bu seans için yeterli olduğunu ve durmanızın gerektiğini belirtmek için vücuttan verilen bir mesajdır.

 • Lansinoh® Tekli Elektrikli Göğüs Pompası’nın garanti koşulları nedir?

  Lansinoh® Tekli Elektrikli Göğüs Pompası’nın garantisi satın alındığı tarihten itibaren 2 yıldır. Bu dönem içerisinde herhangi bir sorun yaşarsanız müşteri hizmetleri ekibi ile irtibata geçin. Müşteri Hizmetleri servisimiz yedek parça veya herhangi bir konuyla alakalı sorununuzu çözmeye yardımcı olacaktır.

 • Tekli Elektrikli Göğüs Pompası’nın yedek parçaları nereden temin edebilirim?

  Eğer Lansinoh® Tekli Elektrikli Göğüs Pompası için herhangi bir yedek parçaya ihtiyaç duyarsanız müşteri hizmetleri ekibimize başvurun. Müşteri Hizmetlerimize [email protected] e-posta adresinden veya 0216 527 09 05 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

 • Lansinoh® HPA® Lanolin’in etki mekanizması nedir?

  Emzirme öğrenilen bir beceridir. Eğer hafif bir hassasiyetin ötesine geçen bir meme ağrısı yaşıyorsanız bazı ayarlamalar yapmak gerekebilir. O ayarlamaları yaptıktan sonra rahatlar ve bebeğinizi emzirmenin keyfini yaşarsınız. Bebeğinizin memenizi yanlış kavraması genellikle meme ucunda geçici bir acıya neden olur.

  Lansinoh® HPA® Lanolin Meme Ucu Kremi siz ve bebeğiniz için sakin ve rahat emzirme koşullarını sağlayacaktır. Bu arada Lansinoh® HPA® Lanolin meme ucunuzdaki yararların iyileşmesini sağlayacaktır. Lanolin yaranın üzerine kapayarak dokunun kendi neminin içeride kalmasını ve bu şekilde iyileşmenin desteklenmesini sağlar. Nem, deri içerisinde muhafaza edilir ve deri kuru bir halden elastik, yumuşak, normal ve sağlıklı durumuna geri döner. Dokusal bir hasar söz konusu olduğunda kabuklanma olmadan iyileştirir.

 • Lansinoh® HPA® Lanolin bebeğim için güvenli mi?

  Lansinoh® HPA® Lanolin’nin emzirme öncesinde temizlenmesine gerek yoktur. Bu ürün meme ucu için kullanılabilen en saf ve en güvenilir kremdir. Bu kaliteyi mümkün kılarken daha diğer lanolinlerin aksine, renk ve koku oluşturan yabancı maddeleri süzmek için benzersiz Lansinoh’a patentli HPA® arıtma işlemi kullandık. Herhangi bir ağartma olmadan düşük sıcaklıklarda gerçekleştirilen bu işlem 0 doğaldır. Lansinoh® HPA® Lanolin, su, kimyasal madde ve parfüm içermez. Lansinoh® HPA® Lanolin Göğüs Ucu Kremi 0 saf ve 0 hipoalerjeniktir. Hiçbir koku, tat, koruyucu, antioksidan veya başka bir katkı maddesi içermez.

 • Lansinoh® Anne Sütü Saklama Poşetleri nasıl bir plastikten üretilmiştir?

  Lansinoh® Anne Sütü Saklama Poşetleri anne sütünün uzun süre saklanabilmesine uygun polietilen plastikten üretilmiştir. FDA onaylı Food Grade LDPE (düşük yoğunluklu polietilen) ve LLDPE’den (lineer düşük yoğunluklu polietilen) üretilmiştir. BPA ve BPS içermez.

 • Lansinoh® Anne Sütü Saklama Poşetleri yeniden kullanılabilir mi?

  Lansinoh® Anne Sütü Saklama Poşetleri tek kullanım için tasarlanmıştır.

 • Lansinoh® Anne Sütü Saklama Poşeti’ndeki donmuş sütümü nasıl çözebilirim?

  Sütü çözmek istediğinizde, tüm besin değerlerini korumak için bu işlemi mümkün oldukça yavaş ve dikkatli şekilde yapmalısınız. Poşet yatay bir şekilde saklanmışsa çözülme daha az zaman alacaktır. Poşetlerimizin içerisinde dondurulmuş anne sütü, buzdolabı ya da oda sıcaklığında çözülebilir. Ayrıca kapalı poşeti, içinde ılık su bulunan bir kaba yerleştirebilirsiniz. Ancak poşetteki sütü çözmek için kaynar veya son derece sıcak bir suyu asla kullanmayın.

 • Lansinoh® Anne Sütü Saklama Poşeti’ndeki sütümü mikrodalga fırında ısıtabilir miyim?

  Hayır, mikrodalga fırın kullanmanızı asla tavsiye etmiyoruz. Aşırı sıcaklık sütünüzdeki tüm besin değerlerini kaybettirebilir. Ayrıca mikrodalga fırın bazı noktaları çok fazla ısıtabileceğinden bebeğinizi beslerken yakabilir.

 • Lansinoh® Göğüs Pedleri niçin bu kadar emici? Polimer ne demek?

  Lansinoh® Göğüs Pedleri’nin etkinliği ürünün yapımında ve üretim sürecinde kullanılan malzemelere bağlıdır. Bu süreçte ısı ve hava kullanılarak kağıt hamuru “kabarık hamur”a dönüştürülür. Bu hamur daha sonra toz halindeki süper emici polimerlerle ile bir araya getirilmektedir. Bu karışım kağıt tabakaları arasında yer almaktadır. Daha sonra yüzeyi kuru tutmak için dokunmamış bir kumaş dokunun üzerine yerleştirilir. Bu astar, sütü ve nemi deriden pedin merkezine çeker. Süt veya nem burada süper emici polimerler tarafından emilir ve bir jel haline dönüşür. Polimeri çevreleyen fibröz dokular nemin içerde kalmasını sağlar. Bu eşsiz eylem annenin cildini ve kıyafetlerini nemsiz ve kuru tutar.

 • Lansinoh® Biberon ve NaturalWave™ Biberon Emziği bulaşık makinesinde yıkanabilir mi?

  Lansinoh® Biberon ve NaturalWave™ Biberon Emziği, bulaşık makinesinin üst rafında yıkanabilir. Ancak NaturalWave™ Emziğin uzun ömürlü olması için, biz el ile nazikçe yıkanmasını tavsiye ediyoruz.

 • Bebeğim göğüs pedini çiğnemiş ve jel çıkmış ise bu durumda ne yapmalıyım?

  Sütü emmek için kullanılan malzeme, bir süper emici polimerdir (SEP). Bebek bezinde kullanılan malzemenin bir benzeridir. Toz olarak yerleştirilir ve süte temas ettikten sonra bir jel haline dönüşür. SEP’in antitoksik olduğundan emin olabilirsiniz ancak tabi ki bu yutulması gerektiği anlamına gelmez.

  Eğer bebeğinizin az da olsa polimer yuttuğundan şüpheleniyorsanız doktorunuz ile veya en yakın sağlık ocağı ile iletişime geçmenizi öneririz. Doktorunuzun bizden herhangi bir bilgiye ihtiyaç duyması durumunda kendisine yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

 • Lansinoh® Göğüs Pedleri’ni neden tek tek paketliyorsunuz? Bu çevre için zararlı değil mi?

  Pedi temiz ve hijyenik tutmak için tek tek paketliyoruz. Bu şekilde sağlığa zararı olmayacağından kuşku duymaksızın onu çantanıza atabilirsiniz.

 • Bebeğimi emzirmek istediğimde göğsümde jel vardı? Bu jel nedir?

  Lansinoh’un göğüs pedlerinin emici olma nedeni ince bir toz halindeki süper emici polimerleri (SEP) içermesidir. Süt akmaya başladığında toz, jel haline dönüşür ve bunun sonucunda kuru kalırsınız. Eğer göğsünüzde jel olduğunu fark ettiyseniz muhtemelen bu pedteki bir yırtıktan sızan bir jeldir veya ped uzun süreli kullanım sebebiyle aşırı miktarda sütle dolmuştur. Bu durum büyük bir emişten sonra veya pedi uzun saatler giydikten sonra olabilir. Tecrübe ettiğiniz durumu engellemek istiyorsanız bir seçeneğiniz mevcut; sık ped değiştirmek. Pedlerimiz çok emici olduğu için fazla sızıntı olmadığını düşünebilirsiniz ancak bazen çok yüksek miktarda süt sızıntıları pedi doyurabilir. Pedinizin yırtılması sonucu polimer jelin cildinize dokunmuş olması da bir olasılıktır.

 • Lansinoh® Göğüs Pedleri geri dönüştürülebilir mi?

  Pedlerin içerisinde geri dönüşümlü bileşenler vardır ancak bütün ped geri dönüşümlü değildir. Daha fazla geri dönüşümlü ürünler üretmeye kullanmaya yönelik çalışmalarımız sürüyor.

 • Tek kullanımlık göğüs pedleri niçin bu kadar büyük?

  Pedimizin benzersiz şekli, giysiler altında maksimum kapsama alanı sağlamaktadır. Süper emici polimer pedin tüm yüzeye yayılmış olması geniş alanda daha fazla emiş sağlar.

 • Lansinoh® Göğüs Pedleri’nin farklı boyutları var mıdır?

  Hayır yoktur.

 • Göğüs pedleri ile uyuyabilir miyim?

  Evet, ancak geceleri pedinizin dolmuş olduğunu hissederseniz o anda pedinizi değiştirmenizi tavsiye ederiz.

 • Latch Assist™ Göğüs Ucu Çıkartıcı’nın materyali nedir?

  Göğüs ile temase geçen huni şeklindeki kesit polipropilen maddesinden imal edilmiştir. Mor hazne ise doğal kauçuktan imal edilmiştir. BPA ve BPS içermez.

 • Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi nedir?

  Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi, toksik olmayan sıcak veya soğuk olmak üzere sürekli olarak kullanılabilen ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olan bir tedavi ürünüdür. Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi aynı zamanda şişme, meme iltihabı durumlarında ve tıkalı kanalların açılmasında kullanılmaktadır. Bu ürün göğüs pompasının pompalama hızını arttırmak için göğüs pompalarıyla birlikte de kullanılabilir.

 • Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi BPA – BPS ve ftalat içeriyor mu?

  Hayır, Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi BPA – BPS ve ftalat içermemektedir.

 • Thera°Pearl® mor kürecikleri toksik maddeler içermiyor mu? Bu terapi hangi maddeden üretilmektedir?

  Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi mor kürecikleri toksik maddeler içermez. Isıyı hapseden özel jelden üretilmiştir.

 • Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi lateks içeriyor mu?

  Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi lateks içermez.

 • Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi tekrar kullanılabilir mi?

  Thera°Pearl® paketleri doğru bir şekilde kullanıldığı takdirde yeniden kullanılabilir. Önerilen zamanın ötesinde (15sn) ve aşırı derecede ısıtırsanız, Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi’nin etkisi azalabilir veya yok olabilir.

 • Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi’nin diğer ürünlerden farkı nedir?

  Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi üç farklı kullanım alanı olan tek üründür.

  Bu terapi soğutulduğunda tıkanıklıkların etkilerini azaltmada, ısıtıldığında mastit (meme iltihabı) gidermede veya süt kanallarını rahatlatmada ya da yine ısıtılarak pompalama süresini azaltmada kullanılabilir.

 • Angorjman nedir? Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi angorjman tedavisine nasıl yardımcı olur?

  Emzirmenizin erken evrelerinde bir annenin sütünün geldikten sonra göğüslerinin şişmesi az rastlanan bir durum değildir, bu duruma angorjman (tıkanıklık) denir. Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi soğutularak bu tıkanıklığın tedavisinde kullanılabilir.

 • Mastit nedir? Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi mastit tedavisine nasıl yardımcı olur?

  Mastit, tıkanıklık, enfeksiyon veya alerji kaynaklı bir iltihaptır. Göğüs iltihapları emzirmenin ilk iki veya üç haftasında sıklıkla gerçekleşir. Ancak bu iltihapların emzirmenin herhangi bir aşamasında ortaya çıkabileceğini göz ardı etmemek gerekir. Göğüs iltihapları aniden gelişir ve genellikle tek bir göğüsü etkiler. Göğüs iltihabının tedavisi için ısı uygulama, masaj, dinlenme ve göğsün (emzirerek veya pompalama ile) boşaltılması tavsiye edilir. Belirtiler 12-24 saat içerisinde geçmez ise veya anne zaten hasta ise antibiyotik kullanılmalıdır.

  Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi ısıtıldıktan sonra bebeğinizi beslemeden önce veya beslemelerin arasında direkt göğüse basarak kullanılabilir. Bu terapi hem ağrılarınızı dindirecek hem de iltihabınızı geçirecektir.

  Mastit hakkında daha fazla bilgi almak için veya size başka bir konuda yardımcı olabilmemiz için lütfen web sayfamızı ziyaret edin.

 • Süt kanallarının tıkanması ne anlama gelir? Thera°Pearl® Göğüs Terapisi tıkanmış süt kanallarının tedavisine nasıl yardımcı olur?

  Süt kanallarının tıkanması, süt akışının engellendiğini ifade eder. Meme ucu bazen tıkanır (bu durum genellikle süt kabarcığı olarak da adlandırılır) bazen de tıkanıklık daha geride, süt kanallarında olabilir. Tıkalı bir kanal etkisini genellikle yavaş yavaş gösterir ve tek göğsü etkiler. Anne bazen kanama bazen sert bir kitle şeklinde, bazen ateşli bir şişme şeklindeki belirtileri hissedecektir. Anne bazen bölgesel olarak ağrılar hissedecektir. Ağrılı bölgeler yara veya iltihap gözle görünür olmadan önce yer değiştirebilir. Anne tıkalı bir kanalla bebeğini beslemeden önce daha fazla acı hissedebilir, bebeğinizi besledikten sonra bölgenin hissizleşebileceğini de göz önünde bulundurmanız gerekebilir. Emzirme zamanında özellikle etkilenen alanda daha fazla acı hissedeceksiniz. Tıkalı bir kanalın çok fazla belirtisi yoktur, ancak bölgede düşük ateş olması bir belirti olarak kabul edilebilir (38.5 °C’den daha düşük).

  Süt kanallarının tıkanmasına aşağıdakilere de neden olabilir:

  • Etkilenen memenin süt akışı veya pompalama seviyesinde azalma. Bu normal bir durumdur ve ekstra emzirme/pompalama genellikle durumu kısa bir süre içinde eski haline geri döndürür.
  • Bir anne bazen yağlı görünümlü veya değişik bir sütün geldiğini fark edebilir.
  • süt kanalı açıldıktan veya göğüs iltihabı giderildikten sonra bölge yaklaşık bir hafta kırmızı kalabilir ya da morarabilir.

  Ya da;

  • Şişkinlik veya yeteri kadar sütün sağılmaması (etkisiz emme, dil kilitlenmesi, diğer anatomik varyasyonlar, meme ağrısı, uykulu ya da yorgun bebek, fazla beslenmek, acele emzirme, bebeğin beslenme sırasındaki zamanını sınırlama, tıkalı meme gözenekleri vs.)
  • Bazı emzirme saatlerini aksatma (meme ağrısı, ısırma, emzirme zamanlaması, sütten kesilme, bir anda uyuyan bebek, meşgul bir anne vs.)
  • Kanala basınç uygulanması (parmaklarla, sıkı bir sütyen ya da kıyafetler, yüzükoyun uyku, bebek çantası, vs.)
  • İltihap (yaralanma, bakteriyel/mantar enfeksiyonu ya da alerji kaynaklı).
  • Stres, anemi, zayıflamış bağışıklık.

  Sıcaklık uygulama, masaj, dinlenme ve sütün göğüsten (emzirme ile veya pompalama ile) boşaltılması, tıkalı bir kanalın tedavisi için verilebilecek tavsiyelerin arasındadır. Belirtiler 12-24 saat içinde kaybolmaz ise veya anne zaten hasta ise antibiyotik kullanımı gereklidir.

  Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi emzirmeden önce veya emzirmeler arasında direkt göğse basılarak sıcaklık uygulama yoluyla ağrı kesmesi veya iltihap azaltması amacıyla kullanılabilir.

 • Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi sıcak kullanımı neden süt akışına yardımcı olur?

  Çalışmalar sıcak göğsün süt akımı ve süt sağımı konusunda soğuk göğse göre daha iyi olduğunu göstermiştir. Thera°Pearl®’ün ısıtılıp göğüs pompasının yastığının etrafına sarılması, süt akışını teşvik eder ve böylece süt daha hızlı akmaya başlar.

  (Kaynak : Effect of Warm Breastshields on Breast Milk Pumping, JHL, 27(4) 331-338, Kent et al.)

 • Thera°Pearl®’ü manuel ya da elektrikli göğüs pompamın yastığı üzerine nasıl yapıştırabilirim?

  Mor kapağı kullanırken elastik bandı da ayırabilirsiniz ve pompa yastığı etrafına sarabilirsiniz, ardından elastik bandı sabitleyebilirsiniz. Kaldırmak için parmaklarınızı yavaşça yan yana koyarak çekip bandı ayırırsınız. Bandı parmaklarınız ile sabitlemeden hemen çekmeyin.

 • Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi’ni göğsüm yaralıysa da kullanabilir miyim?

  Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi’nin ortası delik olduğundan yaralı veya çatlamış göğüsler için tasarlanmamıştır. Lansinoh® sizlere yaralı ve çatlamış göğüslerin tedavisi için HPA® Lanolin Göğüs Ucu Kremi’ni sunar.

 • Thera°Pearl® Göğüs Terapisi her boyuttaki pompa yastığıyla (manuel ve otomatik) çalışır mı?

  Elastik bant pompanın kapağında yapıştırıldığı için, Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi her türlü manuel ve otomatik pompa ile çalışır.

 • Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi’nin kılıfını yıkayabilir miyim?

  Evet, Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi’nin kılıfını normal bir çamaşır makinesi ile yıkayıp kurutabilirsiniz.

 • Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi ve HPA® Lanolin Kremi birlikte kullanabilir miyim?

  Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi ve HPA® Lanolin Göğüs Ucu Kremi’nin birlikte kullanılmaması için hiçbir sebep yoktur. Ancak anne Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi’ni göğsünden çıkardıktan sonra silmek isteyebilir, çünkü Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi’ne biraz lanolin krem bulaşmış olabilir.

 • Bebeğimi emzirirken aynı zamanda Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi’ni kullanabilir miyim?

  Bebeğinizi emzirirken aynı zamanda Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi’ni kullanmak biraz zor olacaktır. Çünkü bu durum süt geçişini sınırlandırır. Biz emzirme öncesi veya sonrası için Thera°Pearl®’ü göğüs pompası yardımı ile kullanmanızı öneriyoruz.

 • Thera°Pearl®’ü emzirmeyi bitirdikten sonra diğer amaçlarda kullanabilir miyim?

  Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi’ni soğuk veya sıcak terapi olarak diğer ağrılar için kullanabilirsiniz ancak diş ağrısında kullanmanızı tavsiye etmiyoruz

 • Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi’ni pompa ile süt sağarken nasıl kullanabilirim?

  Terapi paketini fırında 15 saniyeden uzun olmamak suretiyle ısıtarak pompalama sırasında göğüs pompası yastıklarının etrafına sarın, klips yardmıyla sabitleyin. Mor klips oradan düşmemesini sağlayacaktır.

 • Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi paketleri ne kadar süreyle sıcak veya soğuk kalabilir?

  Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi paketleri sıcak veya soğuk tedavi etkisini 20 dakikalık süre içerisinde göstermek üzere tasarlanmıştır. Terapiyi yeniden uygulamayı planlıyorsanız, kullanımlar arasında 20 dakikalık mola vermeniz gerekmektedir. Bazı müşterilerimiz dondurucu yerine buzdolabında soğutulmuş paketleri kullanmayı tercih ettiklerini söylemektedir. Sizin için hangi yöntemin daha iyi olduğundan emin değilseniz bu konuda doktorunuza danışın.

 • Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi’ni nasıl temizleyebilirim?

  Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi’ni yavaşça yumuşak sabunla, alkolle ya da deterjanda 1 dakika bekleterek temizleyebilirsiniz.

 • Thera°Pearl® paketlerini dondurucudan alıp direkt mikrodalga fırında ısıtabilir miyim?

  Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi paketlerini dondurucudan alıp direkt olarak mikrodalga fırına yerleştirip ısıtabilirsiniz. Ancak paketi çok fazla ısıtmamaya dikkat edin. Aşırı ısınma yaralanmalara ve Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi’nde zararlara yol açabileceğinden uygulamadan önce paketin sıcaklığını test edin.

 • Eğer mikrodalga Thera°Pearl® paketimi eşit bir şekilde ısıtmıyorsa ne yapmalıyım?

  Aynı güçteki mikrodalga fırınlar bazen farklı veya eşit olmayan bir seviyede ısıtabilir. Biz her zaman paketi fırından çıkartmadan önce sıcaklığını test etmenizi tavsiye ederiz. Isınmanın dengesiz bir şekilde gerçekleştiğini düşünüyorsanız paketi çalkalayın ve incilerin bir araya toplanmasını bekleyin.

 • Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi paketlerini uzun süre ısıtırsam ne olur?

  Thera°Pearl® paketlerini mikrodalga fırında mutlaka kılıfları içinde ısıtınız. Aşırı ısıtma ya da uzun süreli uygulama yanıklar dahil birçok yaralanmaya yol açabilir. Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi paketi önerilen zamanın (15 saniye) ötesinde ısıtılırsa yanar veya yok olabilir. Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi önerilen sürede ısıtıldığında biraz genişlemesi normaldir. Yanlışlıkla tavsiye edilen zaman ötesinde ve yüksek ısıda paketin balon gibi şiştiğini görürseniz hemen fırını kapatın. Paketin soğumasını bekleyin ve daha sonra paketi dikkatle çöpe atın. Eğer paketin deforme olduğu konusunda bir şüpheniz varsa ya da bu şekilde bir işaret gösteriyorsa paketi çöpe atınız. Fazla ısınmış olan bir paket asla tekrar kullanılmamalıdır.

  Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi belirli bir zamandan daha uzun süre ısıtılırsa patlayacaktır.

 • Thera°Pearl® paketimle uyuyabilir miyim?

  Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi paketleri iyileştirici olarak etkili ve güvenli olması için tasarlanmıştır. Ancak biz ısıtılmış veya soğutulmuş paket ile uyumanızı önermiyoruz.

 • Thera°Pearl® Göğüs Terapisi’ni daha sonra bir diş halkası olarak kullanabilir miyim?

  Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi diş çıkarmak için veya bir diş halkası olarak kullanılmamalıdır.

 • Thera°Pearl® paketini soğuk tedavi olarak kullanabilmem için 2 saat dondurmak zorunda mıyım?

  Paketinizi süresiz şekilde dondurucuya bırakabilir ya da sadece kısa bir süre boyunca soğutabilirsiniz. Bazı anneler paketleri çok soğuk yerine normal seviyede soğuk olarak kullanmayı tercih ediyorlar ve bu yüzden paketlerini buzdolabında tutuyorlar. Thera°Pearl® ayrıca açık yaralara uygulanmamalıdır.

 • Thera°Pearl® bir süredir kullanıyorum ve içerisindeki inciler kırılmaya başladı bu normal midir?

  Thera°Pearl® bir süre kullanıldıktan sonra içerisindeki inciler çözülmeye başlayacaktır, bu tamamen normaldir. Tüm inciler çözünse bile Thera°Pearl® çalışmaya devam edecektir.

 • Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi’ni kullandım ve ağrılarımdan kurtulamadım ne yapmam gerekir?

  Tıbbi yardım almanızı tavsiye ederiz.

 • Thera°Pearl® Göğüs Terapisi’nin mor kılıfını kullanmadan doğrudan cildime yerleştirebilir miyim?

  Thera°Pearl® Göğüs Terapisi’ni direkt cildinize yerleştirebilirsiniz, ancak uygulamadan önce paketin sıcaklığını test edin.

 • Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi’ni hamileyken kullanabilir miyim?

  Öncelikle hamileliğinizi tebrik ederiz! Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi’nin sizin özel durumunuza uygun bir ürün olup olmadığını doktorunuza sormanızı öneririz.

 • Thera°Pearl® paketi kullanıyorsam, bunun benim için herhangi bir tıbbi riski var mıdır?

  Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi güvenli ve tedavi edici olarak etkili olması için bir doktor tarafından tasarlanmıştır. Ancak donma riskini artırabilecek bazı koşullar vardır. Bunlardan birinin sizin için geçerli olabildiğini düşünüyorsanız bu durumu doktorunuzla kontrol edin. Cilde kan akışını azaltan beta engelleyicileri alan insanlar özellikle daha hassastır. Sigara kullananlar, şeker hastaları, periferik nöropati hastaları, lokal ekstremite iskemisi olanlar, damar sertliği hastaları, soğuk ürtiker, yüksek tansiyon, romatizmal artrit, paroksismal soğuk hemoglobinüri veya Raynaud vakası hastaları da risk altındadır. Vücuttaki yağ oranının düşük olması sporcularda ve yaşlılarda karşılaşılan bir durumdur ve bu da donma riskini artırır. Ayrıca yorgunluktan, dehidrasyondan veya yetersiz beslenmeden muzdarip ya da alkol kullanan insanların da Thera°Pearl® tedavisini kullanırken dikkatli olmaları gerekmektedir.

 • Thera°Pearl® Sıcak Soğuk Göğüs Terapisi paketi üzerindeki “CE” işareti ne anlama gelmektedir?

  Ürün üzerinde bulunan CE işareti Thera°Pearl® paketinin Avrupa Ekonomik Alanı’nın (EEA) tıbbi cihaz türü için talep edilen gereksinimleri ile uyumlu olduğunu göstermektedir. Bu şartlar risk yönetimi, kalite kontrol ve güvenlik gibi konuları kapsamaktadır.

 • Lansinoh markalı biberon ısıtıcı var mıdır?

  Şu an Lansinoh markalı biberon ısıtıcısı bulunmamaktadır. Biberon içindeki sütü, benmari usulü ısıtmanızı öneriyoruz. Anne sütünü biberona doldurup, biberonu ılık su bulunan bir tencereye yerleştirerek sütünüzü bebeğiniz için uygun sıcaklığa getirebilirsiniz.

 • Lansinoh® Biberon ve NaturalWave™ Biberon Emziği bulaşık makinesinde yıkanabilir mi?

  Lansinoh® Biberon ve NaturalWave™ Biberon Emziği, bulaşık makinesinin üst rafında yıkanabilir. Ancak NaturalWave™ Biberon Emziği’nin daha uzun ömürlü olması için el ile nazikçe yıkanmasını tavsiye ediyoruz.

 • Bebeğim için hangi akış seçeneğini tercih etmeliyim?

  Her bebeğin ağız gelişimi farklıdır. Bu sebeple her bebeğin ihtiyacı olan akış seçeneğine bebeğinizin beslenme şeklini gözlemleyerek karar verebilirsiniz. Eğer bebeğiniz sütü zorlanarak içiyorsa bir üst akış seçeneğini; sütü içerken ağzı dolu dolu oluyorsa bir alt akış seçeneğini tercih edebilirsiniz.

 • Lansinoh® Manuel Göğüs Pompası’nın uyarı fazında mı sağım fazında mı olduğunu nasıl anlayabilirim?

  Lansinoh® Manuel Göğüs Pompası’nın pompa kolunun üstünde beyaz bir pim yer almaktadır. Easy-ExpressTM pompa kolu beyaz pimin üst çentiğindeyse göğüs pompanız “Uyarı Fazı”nda sağım yapacaktır. Easy-ExpressTM pompa kolu beyaz pimin alt çentiğindeyse göğüs pompanız “Sağım Fazı” olduğu anlamına gelmektedir.

 • Lansinoh® Manuel Göğüs Pompası’nda uyarı ve sağım fazları arasında nasıl geçiş yapabilirim?

  Lansinoh® Manuel Göğüs Pompası’nızı uyarı fazından “Sağım Fazı”na almak için Easy-ExpressTM pompa kolunun üstünü aşağı doğru bastırın, pompa kolunun beyaz pimin alt çentiğine indirin. Göğüs pompası artık sağım fazında olacaktır.

  Lansinoh® Manuel Göğüs Pompası’nızı sağım fazından uyarı fazına almak için ise beyaz pimi hafif öne doğru çekerek Easy-ExpressTM pompa kolunun nazikçe bastırın. Pompa kolunun beyaz pimin alt çentiğinden üst çentiğe geçtiğinden emin olun.

 • Lansinoh® Anne Sütü Saklama Şişeleri BPA ve BPS içeriyor mu?

  Lansinoh® Anne Sütü Saklama Şişeleri BPA ve BPS içermez.

 • Lansinoh® Anne Sütü Saklama Şişeleri hangi materyalden üretilir?

  Lansinoh® Anne Sütü Saklama Şişesi ve kapağı anne sütü saklamak için güvenli BPA ve BPS içermeyen polipropilenden (PP) üretilir.

 • BPA ve BPS nedir? Neden BPA ve BPS içermeyen ürünler tercih etmeliyim?

  BPA (Bisfenol-A) polikarbonat bazlı plastik üretiminde plastikleri ısıya ve ışığa dirençli kılmak için kullanılan, plastiklere parlaklık veren kimyasal maddedir. Çeşitli çalışmalar BPA ile kanser, depresyon, tip 2 diyabet, kalp hastalığı ve diğer rahatsızlıklar arasında bir bağlantı olduğunu ortaya koymaktadır. BPA’nın özellikle östrojen hormonunu üzerinde olumsuz etkileri olduğu ortaya konmuştur.* Bu sebeple birçok devlet BPA’nın biberon üretiminde ve diğer ürünlerde kullanılmasını yasaklamıştır.

  BPS (Bisfenol-S), yapı ve özellik itibariyle BPA ile benzerdir. BPS de polikarbonat bazlı plastikleri ısıya ve ışığa karşı duyarlı kılan bir maddedir. Ancak BPS’nin de özellikle östrojen hormonunun yapısını bozduğu ve yeterli derecede güvenli olmadığına dair araştırmalar mevcuttur. Buna rağmen BPS’nin şu anda bebek biberonları ve benzeri ürünlerin üretiminde kullanılmasını yasaklayan bir prosedür bulunmamaktadır.

  Hiçbir Lansinoh ürünü BPA ve BPS içermemektedir.

  *Viñas, R., & Watson, C. S. (2013). Bisphenol S Disrupts Estradiol-Induced Nongenomic Signaling in a Rat Pituitary Cell Line: Effects on Cell Functions. Environmental Health Perspectives, 121(3), 352–358. doi:10.1289/ehp.1205826

 • Lansinoh® Anne Sütü Saklama Şişesini mikrodalgada ısıtırken, biberonun kapağının kapatmalı mıyım?

  Bebeğe verilecek özellikle anne sütü dahil hiçbir sıvının mikrodalga fırında ısıtılmasını tavsiye etmiyoruz. Çünkü mikrodalga fırın anne sütünün besin değerine zarar verebilecek sıcaklık yoğunlaşmaları yaratabilir. Fakat siz ısıtma işlemini mikrodalga fırında yapmayı tercih ettiyseniz, ısıtma işlemi sırasında şişenin kapağını kesinlikle kapatmayınız.