Makaleler

Lansinoh 2015 Emzirme Araştırması - Ünlüler Emzirme Konusunda Örnek Oluyor

Yayın tarihi: 10 Eylül 2015

30 yılı aşkın süredir annelere, bebeklerini daha uzun süre emzirebilmeleri için gerekli ürünleri ve desteği sunan Lansinoh, 1-7 Ekim emzirme haftasına özel olarak, Lansinoh Uluslararası Emzirme Araştırması  2015 sonuçları ile farklı ülkelerin ve kültürlerin emzirmeye bakışını ilginç verilerle ortaya koyuyor.

Ünlüler Her Konuda Olduğu Gibi Emzirme Konusunda da Örnek Alınıyor

Ünlülerin hayatı her konuda ilgiyle takip ediliyor ve toplumun önemli bir bölümü için örnek oluyor. Giydikleri ayakkabıdan, kullandıkları otomobile kadar herkesin ilgi odağı olan ünlüler doğal olarak özel hayatları ile de tüm dünyaya aslında mesaj veriyorlar. 

Annelerin 3’te 2’si Ünlülerin Emzirirken Görüntülenmesinin Kendilerini Cesaretlendireceğini Düşünüyor

2015 Lansinoh Uluslararası Emzirme Araştırması’nda, araştırmaya katılan tüm ülkelerin genelinde annelerin %73, daha fazla ünlünün emzirirken görüntülenmesinin, kendilerini toplum içinde emzirme konusunda daha rahat ve güvende hissedeceklerini belirtiyorlar. Bu oran en yüksek Çin’de %87, en düşük Fransa’da %37, Türkiye’de ise %67.

Emzirirken Fotoğraflanan Ünlü Anneler

Daha önce emzirirken fotoğraflanan ünlü anneler; Victoria's Secret'ın ünlü meleği Doutzen Kroes, Angelina Jolie, Giselle Bündchen, Miranda Kerr ve tüm o sert imajına rağmen Pink emzirirken çekilmiş fotoğraflarını yayınlayarak emzirmeyi normalleştiren ünlülerden sadece birkaçı. Türkiye ise emzirirken fotoğrafını paylaşan tek ünlü Tuba Ünsal.

Annelerin, Annelik Yaklaşımını En Çok Beğendikleri Ünlü İsim Gülben Ergen ve Çağla Şikel

2015 Lansinoh Uluslararası Emzirme Araştırması’nda annelere, “Annelik yaklaşımını en çok beğendiğiniz ünlü kim?” sorusu yöneltildi. Türkiye’de Çocuklar Gülsün diye derneği ile çocukların okul öncesi eğitimi için çok önemli adımlar atan ve çocukları ile sosyal medyada sık paylaşımlar yapan Gülben Ergen %30 ile ilk sırada yer alırken, Çağla Şikel %23 ile ikinci sırada yer alıyor.

Araştırmaya katılan diğer ülkelerde ise Angelina Jolie, Shakira ve Kate Middleton önce çıkan ünlü isimler.

 

Araştırma Künyesi:

Lansinoh Uluslarası Emzirme Araştırması 2015; 18-45 yaş arasında, bebeği 2 yaşının altında olan anneler ile hamilelerden oluşan 13.519 kişi örneklem alınarak, Mayıs 2015 tarihinde 10 ülkede geçekleştirilmiştir. Ülkeler; Amerika, İngiltere, Almanya, Türkiye, Fransa, Çin, Meksika, Kolombia, Kanada ve Brezilya.

İlgili Kategoriler

Lansinoh Araştırmalari Sonuçları   Ürünler Hakkında Merak Ettikleriniz   Lansinoh Hakkında Haberler   Emzirme   Emzirmeyi Sürdürme  

İlgili ürünler