Makaleler

Göğüs Pompası İle Süt Sağma

Yayın tarihi: 2 Mart 2015

Lansinoh’un elektrikli göğüs pompaları gibi bir pompayı kullanırken sütünüzün gelmesine yardımcı olacak, göğsünüzü sağma işini daha konforlu hale getirecek rahatlatıcı rutinler yaratmanız gerekmektedir.

Aşağıda başarılı bir sağım için size yardımcı olacak birkaç ipucu bulunmaktadır:

1)  Emzirdiğiniz ya da sütünüzü sağdığınız dönemde en önemli şeylerden biri yeterli sıvı almanızdır, sağıma başlamadan önce ve diğer göğsünüzü sağmaya geçerken bir bardak su için.

2) Bebeğinizin resmine bakmanız, bebeğinizi size hatırlatacak bir koku veya bebeğinizin sesini duymanız süt akışınızı arttırmaya yardımcı olacaktır.

3) Bu döneminizde size yardımcı olabilecek destek ürünler de bulunmaktadır. Örneğin, Lansinoh’un Therapearl Sıcak-Soğuk Göğüs Terapisi’ni 15 saniye mikrodalga fırında ısıttıktan sonra göğüs pompanızın çevresine sarabilirsiniz. Sıcak uygulama, süt akışını başlatmaya ve göğsü hızlı boşaltmaya yardımcı olur.

4) En çok süt sabah yapacağınız ilk sağımdan çıkar.

5) Eğer göğsünüzü sağdığınız sırada göğüs uçları acımaya başlarsa, acınızı yatıştırmak için sağım sonrasında göğüs uçlarınıza Lansinoh HPA Lanolin sürün. Ayrıca göğüs ucunuzun göğüs hunisinin merkezinde olduğundan emin olun.

6) Süt akışınız yavaşlayana kadar göğsünüzü sağın ve sonra diğer göğüsünüze geçin.

Ve son olarak sakin olmayı unutmayın!

İlgili Kategoriler

Emzirme   Anne Sütünü Sağma   Emzirmeyi Sürdürme  

İlgili ürünler